محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
آرشیو
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

دکتر آرش امیدی، استاد گروه مدیریت بهداشت دام، دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیرازمصاحبه روزنامه خراسان

تبيين اهداف کوتاه مدت و بلند مدت در راستاي دستورالعمل اجرايي

 

 

 

 

خراسان جنوبي - مورخ شنبه 1391/01/26 شماره انتشار 18093


نويسنده: فرخ نژاد

 

 

مسئول هسته کارآفريني و ارتباط با صنعت دانشگاه بيرجند مي گويد: با توجه به يک سري کمبودها در بخش سرمايه گذاري در بخش پژوهش و تحقيقات و همچنين ضرورت برقراري ارتباط مناسب تر و کامل تر بين دانشگاه ها و مراکز صنعتي اين هسته از حدود يک سال قبل تاسيس شد.

دکتر«آرش اميدي» با اشاره به تدوين دستورالعمل اجرايي هسته کارآفريني و ارتباط با صنعت دانشگاه بيرجند مي افزايد: با توجه به دستورالعمل تدوين شده فعاليت هاي اين هسته هم به طور پايه اي شروع شد به نحوي که جلسه هاي متعددي با شرکت هاي مختلف و مراکزي که داراي تجربيات لازم در زمينه کارآفريني بودند، برگزار شد و نتايج جلسه ها هم برگزاري همايش ها، سخنراني ها و ... را در پي داشت.

وي به تعيين اهداف کوتاه و بلند مدت در راستاي دستورالعمل اجرايي هسته کارآفريني دانشگاه بيرجند اشاره و اضافه مي کند: هدف اصلي از تعيين اين اهداف تدوين مسير راه بود که در نتيجه تهيه دستورالعمل اجرايي هسته کارآفريني و ارتباط با صنعت دانشگاه بيرجند يک هسته در هر دانشکده اين دانشگاه ايجاد شد که هر ماه يا هر 2 ماه يک بار به طور مرتب جلسه هايي برگزار مي کند.

به گفته وي، در همين مدت کوتاه هسته کارآفريني دانشگاه بيرجند در هر يک از دانشکده هاي دانشگاه متناسب با آن دانشکده يک سري کلاس هاي کارآفريني برگزار کرد به عنوان مثال در دانشکده کشاورزي دوره هاي آموزشي مرتبط همانند باغباني، نگهداري گل و گياه، پرورش قارچ و ...، در دانشکده ادبيات کلاس هاي آموزش ويراستاري، ترجمه، مقاله نويسي و ... تشکيل و به شرکت کنندگان گواهي اعطا شد.

وي برگزاري همايش، تقدير از کارآفرينان برتر براي آشنايي با تجربيات آن ها، تدوين کتاب هاي مربوط به کارآفريني و دعوت از کارآفرينان ملي به دانشگاه را از ديگر فعاليت هاي انجام شده عنوان مي کند و مي افزايد: اهدافي که هسته کارآفريني دانشگاه دنبال مي کند، همان اهدافي است که در طرح «کاراد»(اساس نامه مرکز کارآفريني دانشگاه) وجود دارد.

به گفته وي فعاليت هايي که هسته کارآفريني قصد دارد انجام دهد يا در حال انجام آن است ارتقاي شناخت استادان و دانشجويان نسبت به مبحث کارآفريني، احيا، توسعه و ترويج روحيه و فرهنگ کارآفريني، ايجاد زمينه هاي جلب و جذب استادان و دانشجويان در مورد دوره هاي آموزشي و حمايت از فعاليت هاي تحقيقاتي دانشجويان در زمينه کارآفريني است.

اطلاعات کارآفريني منتشر مي شود

مسئول هسته کارآفريني دانشگاه بيرجند، به موفقيت آينده دانشجوياني که اکنون فعاليت هاي پژوهشي انجام مي دهند اشاره و تصريح مي کند: هسته کارآفريني دانشگاه از يک سري طرح ها و پروژه هاي پژوهشي و تحقيقاتي دانشجويان به صورت محض، کاربردي و توسعه اي حمايت مالي کرد که برخي از آن ها به اختراع هم انجاميد و از بعضي از فعاليت هاي تحقيقاتي چند مقالهISI استخراج شده است.

به گفته وي، هسته کارآفريني زمينه را براي انجام فعاليت هاي تحقيقاتي فراهم مي کند و اطلاعات به دست آمده را جمع آوري و اطلاعات مورد نياز درباره کارآفريني را پردازش و سپس به صورت مکتوب منتشر مي کند.

«آرش اميدي» با اشاره به نام گذاري سال گذشته به عنوان جهاد اقتصادي و امسال به عنوان توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي مي  گويد: ايجاد اشتغال مي تواند توليد ملي و در نهايت رفاه عمومي جامعه را در پي داشته باشد؛ به همين دليل هسته کارآفريني دانشگاه علاوه بر برگزاري دوره هاي آموزشي کارآفريني، از ايده هاي کارآفرين دانشجويان با در اختيار گذاشتن ابزارآلات، تجهيزات، مشاوره و راهنمايي حمايت مي کند به عنوان مثال تعدادي دانشجو از دانشگاه زمين تحويل گرفتند و در آن به کشت و زرع پرداختند.

وي ادامه مي دهد: برگزاري کارگاه هاي آموزشي در قالب همايش، راه اندازي نشريه کارآفريني، تاسيس چند واحد درسي کارآفريني در رشته هاي مختلف و در نهايت ايجاد رشته کارآفريني نيز جزو اهداف بلند مدت است.

به گفته وي، هسته کارآفريني و ارتباط با صنعت دانشگاه بيرجند براي پيشبرد اهداف و دستورالعمل تدوين شده تفاهم نامه هاي همکاري با پارک علم و فناوري استان و انجمن هاي کارآفريني در بيرجند منعقد کرد.

 

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=4&year=1391&month=1&day=26&id=1619073


  دیدگاه شما : [1] نظر   رای به مطلب :

تگ ها : روزنامه خراسان مصاحبه


موضوع : مباحث اجرائی -
تعداد بازدید : 10520 بار
ارسال شده در دوشنبه 28 فروردين 1391 - 03:21دسته بندی
نظر سنجی

   در چه رشته ای تحصیل می کنید (کرده اید)؟


       

  1. دامپزشکی
  2. علوم دامی
  3. پزشکی
  4. رشته های دیگر

        

لینکستان
تبلیغات
اوقات شرعی
آمار
افراد آنلاين : 1
امروز : 23
ديروز : 60
اين هفته : 454
اين ماه : 2197
امسال : 7640
کل بازديد : 193825
کل مطالب : 77
تگهای مطالب


تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر آرش امیدی می باشد
این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است