محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
آرشیو
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

دکتر آرش امیدی، استاد گروه مدیریت بهداشت دام، دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیرازکتاب اولین همایش سراسری تغذیه و بیماریهای متابولیک

بنا به درخواست عده کثیری از همکاران و دانشجویان محترم، فایل کتاب مقالات اولین همایش سراسری تغذیه و بیماریهای متابولیک شامل خلاصه مقالات و مقالات کلیدی اساتید مدعو را می توانید از  اینجا (PDF) دریافت نمائید.

یادداشت سردبیر جهت اختتامیه همایش

خداوند يكتا را سپاس مي‌گویم که توفیق انجام خدمت دیگری را به ما عطا فرمود. در روزهای 13 و 14 اسفند ماه 1387 دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند میزبان اولین همایش سراسری تغذیه و بیماریهای متابولیک گاو برای اولین بار در كشور بود. پیشرفت‌های اخیر و حرکت به سمت صنعتی شدن گاوداریها در دهه‌ي گذشته، از آنچه پیشتر به شکل سنتی انجام مي‌شد، فزونی بيشتری یافته است. در این راستا، برخورداری هر واحد دامپروری از متخصصان بهداشت و سلامت گله و توجه به مدیریت بهداشتی آن و به ویژه ارتباط تغذیه و بیماریهای متابولیک در گاوهای پر تولید اهمیت خاصی مي‌یابد. استان خراسان جنوبی نیز در روند رو به رشد خود ناگزیر از ایجاد و توسعه‌ي گاوداری‌های صنعتی و نیازمند توجه خاص به این موارد است. برگزاری اولین همایش سراسری تغذیه و بیماریهای متابولیک گاو، گامی بود در این راستا و گواهی بر حرکت و تمایل علاقمندان و صاحبنظران به سمت تخصصی شدن موضوع همایش‌ها، که امید است با برگزاری دومین همایش در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز، قطب علمی گاوهای شیری پرتولید، این روند ادامه یابد. از آنجا که در برگزاری همایش‌های علمی توجه به مسئله‌ي آموزش از نکات مهم است، آخرین یافته‌ها در مسائل مرتبط با تغذیه و بیماریهای تولید را که با همکاری اساتید صاحبنظر به دست آمده، در ضمیمه کتاب به زیور طبع آراستیم. هدف از برگزاری این همایش ارتقای اطلاعات و تبادل تازه ترین دستاوردهای تحقیقاتی علمی در میان پژوهشگران علوم دامی و دامپزشكی و بررسی یافته های جدید در ارتباط با تغذیه و ناهنجاری های متابولیك گاو بود. روش های مناسب تغذیه گوساله و یافته های نوین روش های تغذیه گاو شیری برای پیش گیری از بیماری های متابولیك، تاثیر افزودنی های مختلف در تغذیه گاوهای شیری، گیاهان مختلف در ایجاد بیماری ها متابولیك، بیماری ها و اختلالات عمده متابولیك در گاوهای شیری و ارزیابی این بیماری ها در گاوداری های صنعتی ازجمله محورهای این همایش 2 روزه بود. از 300 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش 24 مقاله به صورت سخنرانی و 197 مقاله به صورت پوستر ارائه شد و 5 سخنرانی ویژه صاحبنظران علوم دامی و دامپزشكی از دیگر برنامه های همایش بود.  در پایان بر خود لازم مي‌دانم كه از حوزه ریاست و معاونت پژوهشي و فناوري، اداری- مالی، دانشجوئی و آموزشی دانشگاه بيرجند،  به خاطر فراهم نمودن امکانات برگزاری اولین "همایش سراسری تغذیه و بیماریهای متابولیک گاو" و همیاری‌های صمیمانه شان سپاسگزاري نمایم. همچنين مراتب تشکر صادقانه خود را از ریاست، همکاران و دانشجویان دانشکده کشاورزی و کلیه میهمانان ارجمند اعلام و برای همگان آرزوی سعادت و توفیق روزافزون از درگاه خداوند منان دارم.

خدايا چنان كن سرانجام كار                     تو خشنود باشی و ما رستگار

 دکتر آرش امیدی

دبیر همایش

 

 


  دیدگاه شما : [0] نظر   رای به مطلب :

تگ ها :


موضوع : مباحث آموزشی - کتابهای مفید آموزشی
تعداد بازدید : 15311 بار
ارسال شده در جمعه 11 تير 1389 - 05:57دسته بندی
نظر سنجی

   در چه رشته ای تحصیل می کنید (کرده اید)؟


       

  1. دامپزشکی
  2. علوم دامی
  3. پزشکی
  4. رشته های دیگر

        

لینکستان
تبلیغات
اوقات شرعی
آمار
افراد آنلاين : 3
امروز : 131
ديروز : 149
اين هفته : 635
اين ماه : 1333
امسال : 12633
کل بازديد : 224777
کل مطالب : 77
تگهای مطالب


تمامی حقوق این سایت متعلق به دکتر آرش امیدی می باشد
این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است